Mac İçin Yeni Whatsapp Yükleme (Apple Silicon M)

Apple’ın 2020 sonlarında duyurduğu M serisi Apple Silicon işlemciler teknoloji dünyasında ARM mimarisini kullanarak devrim yaratıyor. Yeni işlemci, Rosetta 2 altyapısı ile Intel işlemcili Mac’ler için geliştirilen uygulamalar ile uyumluluk da sağlayabiliyor. Ancak bu şekilde kullanılan uygulamalarda hem performans kaybı hem de yüksek kaynak tüketimleri sorun oluşturuyor.

Bir süredir bu konuda çalışmaları devam eden ve biraz yavaş ilerleyen Whatsapp, Apple Silicon işlemcili bilgisayarlar için Whatsapp Beta’yı bir süre önce duyurdu ve hatta 2. beta sürümü kullanılabilir durumda.

Web sitesinde erken erişime açılan Whatsapp Beta uygulamasını M1, M2 veya bunların varyasyonları olan (M1 Max vs.) bilgisayarınıza indirip yükleyerek performans ve güç tüketimi sorunlarını aşabilirsiniz. Beta yazılım olduğundan (henüz deneyimlememiş olsam da) zaman zaman uygulama çökebilir veya yeniden açılabilir. Aklınızdan çıkarmamanız gereken bir durum olsa da, mevcut Whatsapp sürümü ile bilgisayarınızın uzun sürede pil ömrünü kısaltmamak ve bilgisayarınızdan en iyi verimi almak için geçmeyi düşünebilirsiniz.

M İşlemcili Macbook İçin Whatsapp Yükleme

Whatsapp Beta’yı yüklemek oldukça basittir. Buraya tıklayarak dosyayı indirin ve açın. Açtıktan sonra sarı renkli bir Whatsapp ikonu göreceksiniz.

Whatsapp Yükleme Ekranı

Ekranda gösterildiği gibi Whatsapp yükleme için sarı ikonu sürükleyip hemen sağındaki klasörün üzerine bırakın. Eğer Whatsapp zaten yüklü ise var olan sürüm ile değiştirmek isteyip istemediğinizi soracak. Değişikliği onaylayın ve bu pencereyi kapatın. Ardından İndirilenler klasöründen bu kurulum dosyasını silebilirsiniz. Hepsi bu kadar. Programlarınızın arasında sarı renkli Whatsapp’ı açıp yeniden giriş yaparak kullanabilirsiniz.

Uygulamanın renginin farklı olması sizi şüpheye düşürüyorsa, buradan Whatsapp orijinal web sitesinde gidebilir ve kendi sitesinden de inceleyebilirsiniz.

Kullandıktan sonra yorumlarda deneyimlerinizi paylaşmayı unutmayın.

Daha Fazla İçerik
[ÇÖZÜLDÜ] Windows 10 Üzerinde Kali Linux: Xorg RDP Bağlantı Sorunu